Gouden bergen voor Feyenoord: ‘235 miljoen euro’

Feyenoord pakte afgelopen week uit met meer dan formidabele jaarcijfers. De Rotterdammers lieten maar liefst een recordwinst van 23 miljoen euro noteren. Financieel directeur Pieter Smorenburg laat weten dat ‘De Stadionclub’ uitstekende zaken heeft gedaan op de internationale transfermarkt.
“De sprong die we gemaakt hebben, bewijst dat we zowel aan Europees voetbal als aan transfers goed kunnen verdienen”, legt hij uit op de website van VI. “We hebben dus twee ijzers in het vuur. Dat was in het verleden niet zo. Als één van de twee valt, ben je vaak al een heel eind”, constateert Smorenburg.
“Kijk, als we hierna nog drie jaar Europa League of Conference League zouden spelen, moeten we wel iets gaan doen in de selectie. Maar op dit moment is die noodzaak er niet”, benadrukt hij. “We investeren niet boven onze macht. Had je me vier jaar geleden gevraagd of veertig miljoen afschrijven op de selectie verantwoord was, had ik gezegd: absoluut onacceptabel. Maar gezien de gemiddelde verkoopwinsten in de laatste drie jaar heb ik er alle vertrouwen in.”
“Selectie wordt door het medium transfermarkt ingeschat op 235 miljoen euro”
“Daarbij zet ik ook de boekwaarde van de spelersgroep af tegen de geschatte marktwaarde”, vervolgt Smorenburg. “Er zijn meerdere sites die de waarde van spelers schatten. Het is maar een indicatie, toch hebben we redelijk vaak een transfer die in de buurt komt van de bedragen die daar staan. Op Transfermarkt worden we ingeschat op 235 miljoen, in de boeken staat de selectie voor 67 miljoen. Er zit dus in ieder geval een stille reserve”, besluit de bestuurder.

Al meer dan 43 jaar een passie voor voetbal.
