‘Zeer grote club toont interesse in 19-jarige Feyenoorder’
Givairo Read mag zich in de belangstelling heugen van Bayern Munchen. De vleugelverdediger van Feyenoord blijft zelf kalm onder deze interesse en wil er voor de rest weinig over kwijt.
“Het leidt mij niet af. Ik ben nog bij Feyenoord en focus me op Feyenoord”, vertelt Read aan Voetbal International. “Dat is het enige wat in mijn hoofd zit. Er worden wel grapjes gemaakt. Iedereen ziet het en dan wordt er een beetje Duits tegen mij gepraat op de club. Of ik het beheers? Ik denk niet dat het per se nodig is, hoor.”
“Het is wel mooi om te zien en om zulke dingen mee te krijgen”, vervolgt de jongeling, die steeds beter terug in vorm komt. “Het was een zware wedstrijd, maar ik voel dat ik steeds fitter word. Het was mijn eerste volledige wedstrijd in lange tijd, dus het gaat de goede kant op.”
“Enorme ontwikkeling”
Trainer Robin van Persie is lyrisch over Read: “Als persoon is Read exact hetzelfde als een paar jaar terug. Als speler is hij enorm ontwikkeld. Hij is erg gedreven om te leren en om beter te worden. Omdat hij geen goede voorbereiding heeft gehad, komt hij nu echt op het juiste niveau. Je ziet dat hij verdedigend nu de goede acties maakt en de juiste intensiteit geeft. Hij speelt nu vergelijkbaar als in de Youth League, maar dan op een hoger niveau.”

Al meer dan 43 jaar een passie voor voetbal.
